niedziela, 24/9/2023 | 1:52 CEST
You are here:  / Kuchnia / Filtry do mieszkania

Filtry do mieszkania

post by related

related post

W mieszkaniach najczęściej mamy do czynienia z wodą wodociągową. Z jednej strony upraszcza nam to kwestię doboru filtrów, ponieważ nie ma potrzeby wykonywania specjalistycznych badań. Z drugiej jednak strony wszystkie złoża filtrujące dostępne aktualnie na rynku, w które zaopatrzone są urządzenia filtrujące, wytrzymują maksymalnie temperaturę do 45 – 50 °C, co sprawia, że w mieszkaniach nie ma możliwości uzdatniania wody gorącej, tylko wyłącznie zimnej. W domach jednorodzinnych woda podgrzewana jest na miejscu, najpierw możemy uzdatnić wodę zimną, a dopiero na kolejnym etapie ją podgrzać, dzięki czemu uzyskujemy dobrej jakości wodę zimną oraz ciepłą. Do mieszkań doprowadzana jest już woda podgrzana, co sprawia, że nie można jej uzdatnić. Drugim problemem, z jakim spotykamy się w mieszkaniach jest najczęściej niewielka ilość miejsca, co również determinuje wybór określonego filtra do wody. Z wymienionym powyżej powodów najpraktyczniejszym rozwiązaniem w mieszkaniach będzie zastosowanie filtru podzlewowego, który dostarczy nam bardzo dobrej jakości wodę spożywczą.
Filtr odwróconej osmozy FITaqua

Filtr odwróconej osmozy FITaqua

Najlepszym sposobem na uzyskanie właściwej jakości wody pitnej jest zastosowanie technologii odwróconej osmozy. Filtry odwróconej osmozy w pełni skutecznie usuwają z wody pitnej bakterie, szkodliwe metale ciężkie, wszelkie substancje trujące, pestycydy, detergenty, azotany. W Europie Zachodniej używane są od kilku dekad. W Polsce ta metoda dopiero na przestrzeni kilku ostatnich lat zdobywa rzesze zwolenników, do czego przyczynił się bez wątpienia wzrost świadomości społeczeństwa na temat zdrowego stylu życia.
Filtr odwróconej osmozy – model RO Slim

Filtr odwróconej osmozy – model RO Slim

Istotą działania membrany osmotycznej, w którą wyposażony jest system odwróconej osmozy, jest wyjątkowa porowatość. Wielkość porów membrany to ok. 0,0001 mikrona. Porównując ten wynik ze średniej wielkości bakterią, okazuje się, że jest ona większa od pojedynczego poru membrany o ok. 3.000 razy. Stąd bez trudu wszelkie bakterie i inne szkodliwe substancje zostają zatrzymane na powierzchni membrany.
Dodatkowa wylewka z filtrowaną wodą

Dodatkowa wylewka z filtrowaną wodą

Jeśli w kuchni w szafce pod zlewem posiadamy wystarczającą ilość miejsca, warto zdecydować się na tradycyjny sześciostopniowy system uzdatniania wody z mineralizatorem. Jest to najpopularniejszy obecnie filtr do wody wykorzystujący technologię odwróconej osmozy. Jeśli pod szafką miejsca jest niewiele, warto zdecydować się na mniejszy gabarytowo zestaw, stworzony z myślą o maksymalnej skuteczności filtrowania, przy zachowaniu jak największej ergonomii.

Dopełnieniem filtra odwróconej osmozy jest niewielka i estetyczna wylewka, którą płynie uzdatniona woda. Można również zakupić specjalną baterię kuchenną, która posiada dwa niezależne obiegi. Pierwszy standardowo służy do poboru ciepłej i zimnej wody. Drugi z kolei współpracuje z filtrem odwróconej osmozy i dostarcza użytkownikom czystą i zdrową wodę. Zapraszamy do odwiedzenia naszego Sklepu Internetowego www.SwiatFiltrow.com.pl, w którym znajdą Państwo szeroki asortyment zarówno baterii kuchennych, jak i łazienkowych oraz różne modele filtrów opartych o technologię odwróconej osmozy wraz z niezbędnym wyposażeniem, które okresowo należy wymieniać dla pełnej sprawności działania urządzenia filtrującego.