niedziela, 24/9/2023 | 1:28 CEST
You are here:  / Kuchnia / Żyrandole do stylowych wnętrz Leroy Merlin

Żyrandole do stylowych wnętrz Leroy Merlin

post by related

related post

Oświetlenie w domu ma ogromne znaczenie. Nie chodzi tylko o estetykę (choć ta przecież też jest ważna), ale i o nasze zdrowie. Przebywanie w ciemnych pomieszczeniach nie tylko psuje wzrok, ale i zdecydowanie wpływa niekorzystnie na nasz nastrój. Nic dziwnego, że jesienią i zimą, kiedy mamy dostarczone mniej światła słonecznego, więcej ludzi cierpi na depresję…

Czy żyrandole szczecin to dobry pomysł do małych wnętrz? Nie! Nieduże pomieszczenia należy rozświetlić, ale dyskretnymi lampami, które same w sobie nie będą zajmowały dużo miejsca.
Żyrandole muszą mieś miejsce

Oświetlenie w domu powinno być przemyślane i zróżnicowane. Oczywiście warto dobierać je także pod kątem dopasowania do wnętrza, jednak najważniejsze jest moc. Żyrandole w dawnych epokach pełniły funkcję ozdobną, jednak warto zauważyć, że dawały one dużo światła. Takie lampy pasują do dużych wnętrz, gdzie żyrandole mają szansę być docenione. W małych wnętrzach zginą i przytłoczą.

Oświetlenie indywiudalne

Nie wystarczy jednak samo oświetlenie górne typu żyrandole. Należy pamiętać, że zajęcia takie jak czytanie, a nawet oglądanie telewizji po zmroku, wymaga dodatkowego oświetlenia. Lampa ścienna i biurkowa są konieczne! Warto zwrócić uwagę również na to czy lampa ma jeden rodzaj mocy – gradient światła jest nie tylko klimatyczny, ale i praktyczny. Czasami bowiem chcemy delikatnego światła, które spowoduje, że zlikwidujemy kontrast, który ma miejsce przy oglądaniu filmów po ciemku, innym razem światło powinno być silne. Należy zdać sobie sprawę, że oświetlenie w domu stwarza atmosferę. Przykład? Na romantyczny wieczór wybieramy małą lampkę lub świece właśnie dlatego, że pozwalają poczuć się intymnie. Oświetlenie ma również wpływ na to jak postrzegamy dane wnętrze – im więcej światła, tym pokój wydaje się większy i bardziej przestronny.