niedziela, 24/9/2023 | 1:41 CEST
You are here:  / Wpisy / Fumigacja domu

Fumigacja domu

post by related

related post

Jak się pozbyć drewnojada?

Szkodniki atakujące elementy drewniane domu spędzają sen z powiek wielu właścicieli domów, co nie powinno nikogo dziwić. Maleńkie, ale obdarzone wielkim apetytem owady, po wprowadzeniu się pod dach dzień i noc drążą drewno, doprowadzając do jego zniszczenia. Na cel biorą zarówno drewno nieobrobione, jak obrobione. Meble, podłogi, ale i elementy konstrukcyjne budynku, na przykład więźba dachowa, mogą paść ich ofiarą. A czym grozi rozsypująca się konstrukcja budynku, tego chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba.

Po zauważeniu śladów bytowania nieoroszonych gości, trzeba niezwłocznie przystąpić do działania. Obecnie najskuteczniejszą znaną metodą pozbycia się drewnojadów jest fumigacja, czyli zagazowanie szkodników za pomocą fosforowodoru PH3. To silnie toksyczny gaz, który wnika w drewno i zabija wszystkie drewnojady. Metoda jest bezpieczna dla ludzi środowiska. Przeprowadzają ją fachowcy po zdobyciu uprawnień.

Fumigacja domu, która zabija wszystkie szkodniki w drewnie, może potrwać do 3 tygodni. Dom zostaje szczelnie zabezpieczony folią, pod którą wpuszcza się gaz. W tym czasie nie ma możliwości wejścia do środka. Gazowanie kończy się zdjęciem zabezpieczeń i odwietrzeniem budynku, po czym dom może być ponownie zasiedlony.